V současné době je doba dodání stojanů cca 7-21 dnů. Záleží na typu stojanu. Pro přesný termín dodání nás případně kontaktujte.

Jak vybrat správný stojan na kolo?

Bezpečné stojany a držáky na kola: Neméně důležité pro ochranu vašeho dvoukolového přítele

Když si představíme krádež jízdního kola, často si vybavíme obraz zloděje, jak páčí zámek nebo řeže řetěz. Ale co když jsme už udělali vše pro to, abychom měli nejlépe zabezpečený zámek na trhu, a přesto nám naše kolo zmizelo? Možná jsme přehlédli jeden důležitý aspekt - bezpečný stojan nebo držák na kolo.

Myslet na stojan nebo držák na kolo jako na další vrstvu ochrany před krádeží není tak běžné, ale je to stejně důležité jako mít kvalitní zámek. Představte si to jako dvojitou ochranu. Zámek vám pomáhá udržet kolo na místě, ale co když zloděj odstraní celý stojan? Vaše kolo je náhle snadno přenositelné a připravené k rychlému úniku.

Existuje několik věcí, které byste měli zvážit při výběru bezpečného stojanu nebo držáku na kolo.

1. Materiál a konstrukce: Vyberte si stojan nebo držák, který je odolný proti řezání a páčení. Ocel je často preferovaným materiálem. Hledat stojany s tlustými tyčemi, které ztěžují práci zlodějům.

2. Typ stojanu: Existují různé typy stojanů, například stojany typu "U" nebo "A", kde můžete kolo připevnit za rám a kolo zároveň. Takové stojany ztěžují zlodějům práci, protože musí porazit více zámků nebo se pokusit odstranit kolo i rám zároveň.

3. Umístění: Je důležité, kde stojan umístíte. Vyhněte se temným a opuštěným místům. Vždy se snažte o umístění na dobře viditelných a frekventovaných místech.

4. Připevnění: Zkontrolujte, jak je stojan připevněn k zemi nebo stěně. Pokud lze stojan jednoduše odšroubovat, není to pro vás dobrý výběr.

5. Velikost: Zkontrolujte, zda je stojan dostatečně velký pro vaše kolo. Pokud je stojan příliš malý nebo příliš velký, nebude váš zámek efektivní.

Představte si, že jste zloděj jízdního kola. Které kolo byste si vybrali? Kolo, které je připevněné k pevnému, robustnímu stojanu na frekventovaném místě, nebo kolo, které je připevněné k tenkému stojanu v temném rohu? Vaše kolo by mělo být pro zloděje tím nejméně atraktivním. A bezpečný stojan nebo držák na kolo je jedním z nejlepších způsobů, jak toho dosáhnout.

Najdete nás i na MALL.CZ